A választási bizottság úgy döntött, elsunnyogja a kopaszbalhét
Pénteken még volt lehetősége arra a Nemzeti Választási Bizottságnak, hogy panaszt tegyen a kopaszbalhé ügyében indult nyomozás miatt, de az elnök segédletével meghunyászkodtak.
Pénteken még volt lehetősége arra a Nemzeti Választási Bizottságnak, hogy panaszt tegyen a kopaszbalhé ügyében indult nyomozás miatt, de az elnök segédletével meghunyászkodtak.
Úgynevezett közigazgatási bíróságra küldené az igazságügyi tárcának készített új tervezet a politikának fontos ügyeket, így például a hatósági döntések elleni fellebbezéseket, a közérdekű adatokért indított pereket és a választási ügyeket – írta a 444. Az új testületbe a másik hatalmi ágból, a végrehajtó hatalomból érkező tisztviselőket is beültetnének, a vezető pedig a lojalitását már korábban bizonyító Patyi András lehet. A tervezetet még a Handó Tünde vezette Országos Bírói Hivatal sem támogatja, szerintük korrupciós kockázatot hordoz.
Helyből lesöpörte a Nemzeti Választási Bizottság, hogy akár csak foglalkoznia kelljen az utóbbi évek leghangosabb választási botrányával, a kopaszok ügyével – ez derül ki legalábbis a legutóbbi ülés jegyzőkönyvéből. Ami láthatóan most, épp a népszavazási pankráció harmadik hófordulóján már senkit sem érdekel.
Az Együtt a hvg.hu cikke nyomán lemondásra szólítja fel Patyi Andrást, a Nemzeti Választási Bizottság elnökét.
A Nemzeti Választási Bizottság nem rendőrség, nem bíróság - jelentette ki a testület elnöke csütörtök reggel a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában. Patyi András szerint a "rendkívül szokatlan helyzetre" nagy megértéssel, de szigorú választ adtak.
Az MSZP-s kezdeményezést és a "rendszerbontó népszavazást" hátrasorolta a választási bizottság, így a Wodicska Zoltánhoz fűződő népszavazási kezdeményezés maradt az érvényes. Azonban azt is lesöpörték, mert a kérdést úgy tették fel, hogy nem volt egyértelmű. Az NVB MSZP-s delegáltját mindjárt az ülés elején kizárták a döntésből, és sokat vitatkoztak azon is, hogy kinek a népszavazási kérdése érkezett a legkorábban. Az ülés vége felé hangos szóváltás kerekedett, és az MSZP-s kezdeményezőt kiküldték a teremből.
Megtartotta alakuló ülését, elfogadta ügyrendjét az Államreform Bizottság, amelynek feladata az Államreform II. nevű program egyes intézkedéseinek tudományos és társadalmi megalapozása, véleményezése. Patyi András, a testület vezetője az M1 Ma reggel című műsorában elmondta: a bizottság minden héten ülésezni fog, folyamatosan le kell tennie javaslatait a kormány asztalára.
Sem a Nemzeti Választási Bizottságnak (NVB), sem a Nemzeti Választási Irodának (NVI) nem jutott tudomására olyan mértékű szabálytalanság, amely megkérdőjelezné a vasárnapi önkormányzati és nemzetiségi választás törvényességét és a majdani eredmény hitelességét – közölte Patyi András, az NVB elnöke. Az NVB egész este határozatképes számban tartózkodik az Alkotmány utcai Nemzeti Választási Központban.
Négy nevet sorolt fel a Magyar Nemzet, állítólag őket találják alkalmasnak a megüresedő alkotmánybírói posztok – ezekből összesen három van – betöltésére.
Szerdára számolják össze a 128 ezer érvényes levélszavazatot. A szavazatokat előbb háromszor átszámolják kézzel, majd összevetik az eredményt a beszkennelt szavazatok eredményeivel.
A miniszterelnök már hétfőn közölte, hogy a szerdai kormányülésen értékelik a választás tapasztalatait Patyi Andrással és Pálffy Ilonával.
Az ország valamennyi szavazóköre bezárt. Éjfélkor vagy 1-kor a már beérkezett 110 ezer levélszavazatot feldolgozzák. Várhatóan 12-én teszik közzé a levélben szavazás eredményét, ekkor állapítják meg az előzetes jogi eredményt.
Legkésőbb a szavazási időpontot követő 19. napon, vagyis április 25-én derül ki a választási lista végeredménye. Vasárnap késő este a választási rendszer közölni fogja azokat az adatokat, amelyek durván a szavazólapok kilencven-egynéhány százalékának feldolgozása után mutathatók ki -– mondta Patyi András, a Nemzeti Választási Bizottság elnöke a Magyar Nemzetnek.
A 18 pártot felsoroló szavazólap nem lesz olyan hosszú, mint korábban hitték, mert várhatóan két sorba rendezik a pártokat - mondta a Nemzeti Választási Bizottság elnöke.
A központosított választási bizottságnak már a jelöltállításnál is jó sok feladata lesz, hát még a választás idején. De igyekeznek ellátni feladataiakat - ígérte Patyi András, az NVB vezetője.
Az új választási eljárási és anyagi jogi szabályok alkalmasak a törvényes és tiszta választás lebonyolítására – mondta Patyi András, a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) elnöke a Magyar Nemzetnek. Az elnök arról is beszélt, eddigi rektori posztját is megtartaná.